آیا عموم مردان جامعه به نقش خویشتن داری، محافظتی و حمایتی خود در حفظ جامعه ی عفیف به درستی عمل می کنند؟

به گزارش روابط عمومی برنامه تلویزیونی چراغ، چهل و هفتمین و چهل و هشتمین قسمت فصل سوم برنامه چراغ یکشنبه ۳ و سه شنبه ۵ بهمن ماه بروی آنتن شبکه ۵ سیما می رود. طبق روال فصل سوم برنامه که هر هفته یکی از چالش ها و مسائل جدی شبکه مسائل عفاف و حجاب مورد بررسی قرار می گیرد، این هفته نیز برنامه چراغ چالش جدیدی را مورد بررسی قرار داده که سوال نظرسنجی برنامه هم محسوب می شود و عبارتست از:
آیا عموم مردان جامعه به نقش خویشتن داری، محافظتی و حمایتی خود در حفظ جامعه ی عفیف به درستی عمل می کنند؟
الف) بله
ب)خیر
چالش این هفته با حضور میهمانان ارجمند «شمیلا رضایی» وکیل پایه ی یک دادگستری، عضو کمیسیون حمایت از حقوق مادران، کارشناس ارشد رشته ی حقوق اقتصادی و با سابقه ی فعالیتی نزدیک به بیست سال وکالت در حوزه ی حقوقی و مشاور حوزه ی خانواده و «معصومه صارمی» کارشناس ارشد حقوق خصوصی با بیش از ۱۵ سال سابقه ی وکالت، رئیس کمیسیون فرهنگی هیات مدیره مرکز وکلای استان تهران و نماینده کمیسیون معاضدت مرکز وکلای قوه ی قضائیه و همچنین مادر سه فرزند موفق هستند،خواهد بود.
رضایی گفت: مهمترین نقش مرد در خانواده، نقش حمایتگری و ابراز محبت به ویژه نسبت به فرزندان دختر است که مانع از ورود آنها به محیط های ناسالم می شود. معضل امروز جامعه، رها کردن دختران است به بهانه ی اینکه دیگر قدرت کنترل آنها را ندارند. انسان تا زمانی که زنده است باید برای بهتر زندگی کردن تلاش کند و این تلاش صرفاً در زمینه مادی نباید باشد. اگر دختر یا پسر وارد رابطه با جنس مخالف شود، این ناشی از تربیت و عدم امنیت روحی و روانی آن فرزند است. همچنین محیط نامناسب در خانواده، نوع تعامل پدر و مادر در خانواده و یا حتی استفاده از ماهواره و محیط ناسالم خانواده از جمله علل روی آوردن فرزندان به روابط خارج از چارچوب و با جنس مخالف است. خانواده ها باید آگاه باشند که الگوپذیری و اثرپذیری از فیلم های ماهواره غیر قابل انکار است؛ زیرا تحت تاثیر آن فیلم ها ناخودآگاه حریم ها رعایت نمی شود.


صارمی نیز در برنامه یادآور شد: غیرت یک نگهبانیِ آگاهانه و مسئولانه نسبت به حریم خانواده، قانون و نسبت به همه چیز محسوب می شود و اگر این غیرت و نقش حمایتگری مردان با دستورات الهی تطابق داشته باشد، خیلی خوب است. اگر نقش مرد چه در جایگاه همسری، برادری و یا پدری جایگاه تکیه گاهی باشد، بسیار موثر خواهد بود و نادیده گرفتن و یا کم توجهی نسبت به این نقش آسیب زاست. خداوند عالم به گونه ای زن را خلق کرده است که دوست دارد مورد توجه قرار گیرد و دیده شود. اگر زن در محیط گرم خانواده مورد بی توجهی همسر قرار بگیرد و دیده نشود یا وجودش در منزل نادیده گرفته شود و به عنوان یک زن صرف نظر از تکالیفی که دارد دیده نشود، آسیب می بیند.


لازم بذکر است برنامه چراغ، به تهیه کنندگی مصطفی هیودی و سردبیری محمدحسن زمان وزیری و نویسندگی نعیمه اسلاملو کاری از گروه اجتماعی شبکه ۵ سیما است و فصل سوم آن در ۵۲ قسمت تهیه و یکشنبه و سه شنبه هر هفته حوالی ساعت ۱۰ شب بروی آنتن می رود.
برای شرکت در نظرسنجی برنامه، نظرات و پاسخ خود را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۵۴۷ ارسال فرمایید.

منبع: روابط عمومی برنامه تلویزیونی چراغ

http://www.reihane.ir/p/16906

برچسب:
برنامه چراغجایگاه پدریعفاف و حجابغیرتنقش مردان

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
حجاب یک مسئله شخصی نیست، یک مسئله اجتماعی است!
پست بعدی
نسبت غیرت مردان با مسئولیت پذیری و نقش حمایتگری آنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست