جادوگران برهنه نقد می‌شوند

مجموعه سه جلدی «افسران افسونگر»، تألیف نعیمه اسلاملو با محوریت بررسی شخصیت‌های الگوساز برای کودکان و نوجوانان به نقد گذاشته خواهد شد.

به گزارش حلقه وصل، مجموعه سه جلدی «افسران افسونگر»، تألیف نعیمه اسلاملو با محوریت بررسی شخصیت‌های الگوساز برای کودکان و نوجوانان به نقد گذاشته خواهد شد.

«مهمترین تاثیری که شخصیت‌های الگوساز بر روی مخاطبان خود دارند، ابعاد مختلف سبک زندگی آنهاست که نشان دهنده افکار و اعتقاداتشان است. مخاطبان این شخصیت‌ها حتی اگر نخواهند، ناخودآگاه تحت تأثیر رفتارها و سبک زندگی این شخصیت‌ها قرار می‌گیرند و به مرور، افکار و اعتقادات آنان نیز براساس همان سبک زندگی تغییر می‌کند.»

آنچه خواندید، بخش کوچکی از مجموعه سه جلدی «افسران افسونگر» نوشته نعیمه اسلاملو است که توسط انتشارات تلاوت آرامش به چاپ رسیده است. مجموعه‌ای که حاصل پژوهشی پنج ساله و عمیق بوده و ارتباط مستقیمی با مفهوم «نحوه الگوسازی ابر رسانه‌ها» دارد. جلد اول این مجموعه با نام «جادوگران برهنه» (با محوریت بررسی شخصیت‌های الگوساز برای دختران)، جلد دوم با نام «سفیران آمریکایی» (با محوریت بررسی شخصیت‌های الگوساز برای پسران) و جلد سوم با نام «پیشوایان هرزه» (با محوریت بررسی شخصیت‌های الگوساز برای نوجوانان) در سال ۹۷ به بازار کتاب آمد و تاکنون به چاپ چهارم رسیده است. در این کتاب با تحلیل عمیق و درست شخصیت‌های محبوب کودک و نوجوان به نقد الگوها و سبک زندگی القاء شده به کودکان و نوجوانان توسط رسانه‌های غربی، ارائه شیوه‌هایی راهبردی برای تربیت کودکان و نوجوانان با هدف آگاهی‌بخشی به پدران و مادران و مدیران فرهنگی و رسانه‌ای پرداخته شده است.

انتشارات تلاوت آرامش، (ناشر تخصصی حوزه زن، حجاب، خانواده و سبک زندگی) در راستای نقد و بررسی مجموعه «افسران افسونگر» با محوریت بازشناسی تأثیر رسانه بر اندیشه کودکان و بررسی نقش این کتاب در آگاهی‌بخشی به والدین و متولیان فرهنگی، نشست نقدی را روز شنبه سوم اسفندماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب (سرچشمه) برگزار خواهد کرد. در این جلسه مسلم ناصری، نویسنده برگزیده کودک و نوجوان، مجید قادری، خالق شخصیت‌های دارا وسارا، و همچنین نعیمه اسلاملو نویسنده اثر، حضور خواهند داشت.

منبع: حلقه وصل

http://www.reihane.ir/p/18958

برچسب:
افسران افسونگرکتابنعیمه اسلاملونقد کتاب

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
ایستگاه تبلیغ عفاف و حجاب با یاد «سردار دل‌ها»
پست بعدی
فراخوان بزرگ «لشگر فرشتگان» ؛ جمع آوری خاطرات روزهای کرونایی زنان سرزمینم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست