وقتی دانش‌آموزان به شهید باکری قول دادند حجابشان را حفظ کنند

یک مدیر فعال و باانگیزه مدرسه در کرمان، روش‌های ترویجی خوبی برای ترویج عفاف و حجاب برای دختران مدرسه اجرا کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، خانم نصرالهی در برنامه «چراغ»، «حجاب» را موضوعی مهم و مورد سفارش خداوند در قرآن کریم خواند و اظهار کرد: در قرآن و روایات معصومین و در وصایای شهدا بعد از موضوع ولایت فقیه به «حجاب» توصیه شده و علت آنکه شاهد کم توجهی جوان و نوجوان امروزی به «حجاب» هستیم این است که زیبایی «حجاب» برای او واضح نشده و توضیح داده نشده و خداوند  در آیه ۳۰ سوره مبارکه روم به پیامبر می‌فرماید: «فَأَقِمْ وَجْهَکَ لِلدِّینِ حَنِیفاً فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِى فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْهَا» برو این دین را به مردم یاد بده چون فطرت‌های آنها با این دین مطابقت دارد.
وی خاطرنشان کرد: «حجاب» مطابق  با فطرت ماست و بی‌حیایی و بی‌حجابی است که با فطرت ما در تضاد است و شاید اگر زیباتر به آن پرداخته شود و بهتر برای جوان و نوجوان ما تفهیم شود در عمل هم به آن توجه خواهد کرد.
این مدیر با انگیزه و فعال مدرسه، بخشی از تجربیات خود در اداره مدرسه در شهر رفسنجان با محور حجاب را مرور کرد و گفت: شروع کارم با هدف ایجاد امن و آرام در مدرسه بود و ابتدا حضور نامحرم در مدرسه حذف شد با وجودیکه سختی کار برای من بیشتر شد این را به جان خریدم و از ابتدای سال تحصیلی از والدین خواستم حتی المقدور مادران برای رسیدگی به امور دانش آموز و فرزند خود به مدرسه مراجعه کنند و البته در انتخاب دبیران مدرسه سعی کردم دغدغه من فقط تدریس عالی نباشد و در کنار تدریس خوب از معلمانی دعوت کردم که دغدغه «حجاب» داشته باشد و مقید به حجاب باشد یعنی کسی که وضعیت حجاب او در داخل مدرسه و خارج از مدرسه تفاوتی ندارد حتی اگر دختر دارد، دختر او نیز به همین صورت باشد.
وی به فعالیت‌های ورزشی در مدرسه برای دختران اشاره کرد و ادامه داد: حیاط مدرسه ما بزرگ است و از ساختمان‌های اطراف اشرافی به آن وجود ندارد و برای آنکه فضای مدرسه شاداب‌تر باشد در ساعت ورزش دختران به دوچرخه سواری و اسکیت مشغول می‌شوند و لباس گرمکن ورزشی می‌پوشند و در مدرسه روسری و شال سر می‌کردند و همه ما پوشش راحتی داریم و مشکلی نیست و اگر قرار بود حضور نامحرم باشد حتما از قبل اطلاع داده می‌شد.
نصرالهی رابطه بین کادر مدرسه و دانش‌آموزان را مطلوب بیان کرد و از برپایی همایش‌های عطر عفاف در مدرسه خبر داد و گفت: در طول سال تحصیلی همایش در رابطه با حجاب داشتیم و به چرایی‌های جوانان پاسخ دهیم و در طول سال تحصیلی با این همایش میزبان دیگر دانش‌آموزان مدارس شهر می‌شدیم و برگزاری متفاوت همایش ها برای پاسخ به شبهات دانش آموزان و پوشش متفاوت دختران برایشان جذاب بود و تلاش می‌کردیم شکل برگزاری هر سال تکراری نباشد.

دختران این مدرسه به شهدا قول حجاب دادند

این کارشناس قرآنی ادامه داد: یکی از بخش‌های جذاب این همایش دعوت از زنان تازه مسلمان شده اروپایی بود که در قم مشغول تحصیل بودند و حضور این افراد برای دختران بسیار جذاب بود و مشوق خوبی برای حجاب بودند همچنین از گروه راهیان نور موضوع جنگ نرم دشمن و حجاب را برای دختران در فضای صمیمانه‌ای بود که با خلاقیت فضاسازی کردیم تا دختران به شهدایی چون شهید باکری با بیسیم نظامی پیام دهند و قول دهند حجابشان را حفظ کرده و ترک نکنند و برنامه ما اقناع اندیشه بود تا در فضای احساسی منفی دختران تحت تاثیر قرار نگیرند و طبق منطق حجاب را حفظ کنند.

وقتی دانش‌آموزان به جشن ازدواج بدون آهنگ و با نشاط معلم خود دعوت شدند

وی همچنین از برپایی شبی با مدرسه به عنوان یکی از فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی در مدرسه با مجوزهای لازم، خبر داد و گفت: یک مهمانی دسته جمعی داشتیم که از نماز ظهر درس و کلاس آنها شروع می‌شد و تا غروب ادامه داشت و پس از نماز وارد فضای مهمانی می‌شدند و با معلمان خود سر یک سفره غذا می‌نشستند و سوال‌های خود در رابطه با سبک زندگی را هم می‌پرسیدند و تا حدی صمیمی بودند که یکی از معلمان دختران را به جشن ازدواج خود دعوت کرد. وقتی بچه‌ها جشن شاد ولی به دور از آهنگ و گناه را تجربه کردند برایشان جالب بود.

رهبر ما بهترین دیدبان برای پیشرفت اسلام است

نصرالهی تاکید کرد: مسلماً «چراغ» راه همه ما در زندگی آیات قرآن است و سیره زندگی معصومین و اهل بیت هست و بعد از آن راه و منش و نوع زندگی امام ما رحمت اله علیه و سیره عملی آنها برایمان که راه را برایمان باز کردند تا بتوانیم بهتر در این مسیر قدم برداریم و بعد از آنها الان از رهنمودهای رهبر عزیزمان بیشترین استفاده را می‌توانیم ببریم چرا که ایشان مانند دیدبانی قوی، اسلام شناس و یک حکیم بزرگوار نقاط مهم و اصلی که در مسیر پیشرفت انقلاب و اسلام باید به آن توجه کنیم را به ما یادآوری می‌کنند و اگر به این نقاط حساس دقت کنیم و به آنها عمل کنیم، یقینا می‌توانیم مسیر خودمان و جبهه اسلام را به پیشرفت بهتری ببریم. ان‌شاء الله خداوند ما را قدردان این وجود ارزشمند قرار دهد و همه ما بتوانیم در مسیر عمل به این رهنمودها در مسیر ظهور قدمی برداریم.
برنامه «چراغ» در فصل دوم با موضوع عفاف و حجاب و با شعار همراهی برای درست تر دیدن، روی آنتن شبکه پنج می‌رود. این برنامه کاری از گروه شبکه پنج سیماست که به تهیه کنندگی «مصطفی هیودی»، سردبیری «محمد حسن زمان وزیری» با اجرای «المیرا سماواتی» است و برنامه به قلم نعیمه اسلاملو و گروه نویسندگان است که مهمانان این برنامه در فصل جدید کارشناسان حوزه حجاب و عفاف، فعالان فرهنگی، طراحان مد و لباس اسلامی، گروه های مردمی فعال عفاف و حجاب هستند و مجری طرح موسسه فرهنگی هنری کاربردی «خیبر» است‌.
برنامه «چراغ» چهارشنبه و پنجشنبه‌ها ساعت ساعات ۱۶:۱۵ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود و می‌توانید بازپخش آن را در همین شبکه یکشنبه و دوشنبه‌ها ساعت۱۳:۳۰ و بعد از خبر ۲۴ مشاهده کنید. همچنین می توانید این برنامه را بطور کامل از طریق تلوبیون یا صفحه آپارات برنامه به آدرس cheragh_tv5 به تماشا بنشینید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سیما

http://www.reihane.ir/p/720

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
غرب فشار سیاسی بر حجاب زنان ایران دارد.
پست بعدی
نداشتن الگو، بحران دختران نوجوان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست