پویش مردمی صدای گوهرشاد‏

صدای گوهرشاد باشیم با یادآوری عظیم‌ترین نهضت تاریخ جهان در دفاع از حجاب

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری خیبر؛پویش مردمی «صدای گوهرشاد باشیم» برای تبیین جرئیات این پویش، اعلامیه ای صادر کرد. در این اعلامیه آمده است:

انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) با هدف تشکیل حکومت اسلامی و برای احیاء ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام به تحقق پیوست. یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های شکل‌گیری این انقلاب که باعث تسریع در شکل‌گیری این انقلاب نیز گردید، مبارزه با فساد اخلاقی و جنسی سلسه‌ی پهلوی بود. مسأله‌ی عفاف و حجاب از ضروریات دین اسلام بود و یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم از حکومت اسلامی است.

مردم ایران خصوصاً پس از ظهور اسلام در این سرزمین همواره فراز و فرودها و سختی‌هایی را طی کرده اند و در برابر آن‌ها مقاومت کرده‌اند. این مردم مسلمان در برابر هر سختی و تهاجمی دوام آورده و تحمل کرده‌اند، اما تاریخ نشان داده که اگر هجمه‌ی دشمن بر علیه غیرت و ناموسشان باشد کوتاه نمی‌آیند.

 

قیام خونین گوهرشاد که عظیم‌ترین و مظلومانه‌ترین نهضت تاریخ جهان در دفاع از حجاب است توسط مردم مسلمان ایران صورت گرفت و یکی از مهم‌ترین نشانه‌های واکنش مردم در برابر مسأله‌ی عفاف و حجاب می باشد، امروز دشمنان ما علناً اعلام می‌کنند که اگر بتوانند ۱- ولایت فقیه و ۲- عفاف و حجاب در ایران را از بین ببرند قطعاً به براندازی جمهوری اسلامی خواهند رسید و برای نابودی فرهنگ عفاف و حجاب دقیقاً پایه‌ی اصلی آن یعنی مطالبه و مقاومت مردمی برای حفظ حجاب را مورد هجمه قرار داده‌اند و با القاء اینکه مردم در ایران، حجاب را نمی‌خواهند و مسأله‌ی حجاب، اجباری است از سوی حکومت، در صدد رسیدن به اهداف خود هستند و متأسفانه متولیان فرهنگی ما از این قدرتِ مردمی غفلت می‌کنند.

از طرف دیگر کم کاری‌ها و در مواردی خرابکاری‌های انجام شده در موضوع حجاب بسیاری از متدینین جامعه را دچار سردرگمی و احساس یأس و ناامیدی کرده است. مردم متدینی که در تاریخ انقلاب اسلامی برای دفاع از آرمان‌های اسلامی، عزیزترین‌هایشان را فدا کرده‌اند، امروز شاهد ذبح فرهنگ حیا در خانواده، اطرافیان و جامعه شان هستند و خون دل می‌خورند. این مردم فقط منتظر فرصتی هستند که بتوانند برای عفاف و حجاب کاری کنند.

هفته‌ی عفاف و حجاب فرصت دوباره ای است برای به مشارکت گرفتن مردم متدین و خارج کردن آنان از لاک انفعال. به شرطی که گزینه‌های عملیاتی که کارشناسی و اجرا شده‌اند را در اختیارشان قرار دهیم تا آن‌ها با طیب خاطر وارد عمل شوند.

در این راستا پویش مردمی صدای گوهرشاد باشیم با یادآوری عظیم‌ترین نهضت تاریخ جهان در دفاع از حجاب و به نام شهدای غیرت و ناموس و خصوصاً شهدای مظلوم گوهرشاد قصد دارد مشارکت مردمی را در مسیر صحیح و کاربردی قرار دهد.

به این شکل که با اعلام عمومی از همه متدینین و دغدغه مندان عفاف و حجاب می خواهد برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به شکل خودجوش و آتش به اختیار کارهای فرهنگی و تبلیغی-ترویجی انجام دهند و گزارش های مصور خود را برای صفحه اصلی پویش (javaherane@) ارسال کنند تا با بازتاب این حرکت های مردمی، ضمن رساندن صدای مظلومیت قیام تاریخی گوهرشاد در دفاع از حجاب و عفاف، عزم و اقتدار ملت ایران در دفاع از حجاب را نمایش داده و احساس ناامیدی را در دل دشمنان تقویت کنیم.

ضمن اینکه دبیرخانه این پویش با شماره ۰۲۶۳۲۷۷۷۰۶۶ به افرادی که می خواهند برای حجاب کاری انجام دهند ولی روش های موثر را نمی شناسند در حوزه محصولات برگزیده و برگزاری کارگاههای سخنرانی با موضوع حجاب، مشاوره داده و با معرفی کتب و محصولات فرهنگی برگزیده، آنان را به تهیه و اهدا این محصولات و برگزاری برنامه های گفت و گو محور ترغیب می نماید.

http://www.reihane.ir/p/2340

برچسب:
اخبار موسسهپویش مردمیحجابشهید حجابصدای گوهرشادعفافگوهرشاد

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
مجری پرس‌تی‌وی: غرب فشار سیاسی بر حجاب زنان ایران دارد.
پست بعدی
گفتگوی ویژه خبری با حضور خانم اسلاملو؛پژوهشگر و کارشناس حوزه حجاب‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست