‏در جلسه کرسی آزاد اندیشی سهند تبریز بیان شد:‏

خود زشت انگاری یکی از عوامل تن نمایی

سه‌شنبه دهم اردیبهشت‌ماه جلسه سخنرانی با موضوع مقایسه جایگاه زن در غرب و اسلام با حضور نعیمه اسلاملو نویسنده و پژوهشگر حوزه زن و حجاب برای دومین سال متوالی در تبریز، این بار در دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد.

نعیمه اسلاملو در خصوص بررسی علمی جاذبه بین زن و مرد گفت: جاذبه بین زن و مرد یک اصل انکار ناپذیر است.
از جمله عواملی که این جاذبه را تحریک می‌کند می‌توان به نگاه، رایحه خوش، اختلاط (مجاورت)، نوع پوشش و … اشاره کرد.

وی با تأکید به اینکه خلقت زن و مرد طوری است که قدرت خویشتنداری زن بیشتر بوده و در نتیجه بیشترین مدیریت غریزه در جامعه به عهده زن است، ادامه داد: مدیریت غریزه و عدم مدیریت غریزه دو راه پیش رو هستند. روش اول یعنی همان مدیریت غریزه، خویشتن‌داری جنسی و ازدواج که نتیجه اش عشق، محبت، آرامش و فرزندآوری است همان نسخه الهی و ادیان الهی است. در حالی که در روش دوم که به عدم مدیریت غریزه برمی‌گردد منجر به تحریک‌های بی‌قاعده، احساس ناکامی، بیماری های روان تنی، و در نهایت وحشی‌گری‌جنسی می‌شود و انوع و اقسام انحرافات جنسی، ارتباط با حیوان و کودک آزاری و… را به دنبال خواهد داشت.

این پژوهشگر حوزه زنان با اشاره به اینکه با آزاد گذاشتن غریزه چیزی که عادی و بی ارزش ‌می‌شود زن است نه غریزه افزود: در انگلستان یک وزارت به نام وزارت تنهایی تأسیس شده است. یکی از دلایل تأسیس این وزارت همین آزادی غریزه و انحرافات جنسی است که بسیاری از زنان را به سمت تنهایی کشانده است.

نعیمه اسلاملو در پایان با طرح این مسئله که خود‌زشت‌انگاری یکی از عوامل تن‌نمایی است گفت: انجمن روانشناسان انگلیس به این نتیجه رسیده‌اند که زنان باحجاب رضایت جسمی و عزت نفس بالاتری دارند و احساس قدرت و امنیت بیشتری می‌کنند و تمایل کمتری به لوازم آرایشی و جراحی‌های زیبایی دارند.

http://www.reihane.ir/p/2349

برچسب:
اخبار موسسهاسلامزنغربکرسی آزاد اندیشی

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
‏جشن رونمایی و امضای کتاب «نفس» برگزار شد.‏
پست بعدی
مجری پرس‌تی‌وی: غرب فشار سیاسی بر حجاب زنان ایران دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست