بیشترین کوتاهی و کم کاری در ایجاد شرایط نامناسب عفاف و حجاب در کشور را چه کسانی ایفا می کنند؟

به گزارش روابط عمومی برنامه تلویزیونی چراغ، سی و سومین و سی و چهارمین قسمت فصل سوم برنامه چراغ یکشنبه ۲۳ آبان و سه شنبه ۲۵ آبان ماه بروی آنتن شبکه ۵ سیما می رود. طبق روال فصل سوم برنامه که هر هفته یکی از چالش ها و مسائل جدی شبکه مسائل عفاف و حجاب مورد بررسی قرار می گیرد، این هفته نیز برنامه چراغ چالش جدیدی را مورد بررسی قرار داده که سوال نظرسنجی برنامه هم محسوب می شود و عبارتست از:

فارغ از نقش دشمنان داخلی و خارجی در بوجود آمدن شرایط نامناسب عفاف و حجاب در کشور، چه کسانی بیشتر از همه کم کاری و کوتاهی کردند؟
الف) مسئولین کشور و متولیان فرهنگی
ب) حوزه و روحانیت
ج) متدینین جامعه

چالش این هفته با حضور میهمانان ارجمند «مهری طالبی دارستانی» بانوی فعال و مددکار اجتماعی، کارشناس حوزه ی زنان و دانشجوی دکترای مطالعات زنان، یکی از بانوان فعال جهادی و همچنین از فعالان حوزه ی فضای مجازی و همچنین «شمیلا رضایی» وکیل پایه ی یک دادگستری، عضو کمیسیون حمایت از حقوق مادران، کارشناس ارشد رشته ی حقوق اقتصادی و با سابقه ی فعالیتی نزدیک به بیست سال وکالت در حوزه ی حقوقی و مشاور حوزه ی خانواده ، خواهد بود.


طالبی با اشاره به نقش آحاد مردم اعم از مسئولین و متولیان فرهنگی، حوزه و روحانیت و متدینین جامعه در تامین سلامت روانی و امنیت افراد جامعه گفت: صرف نظر از نقش مسئولین کوتاهی و بی تفاوتی خود افراد نسبت به یکدیگر اعم از اعضای خانواده و یا همنوعان خود، آسیب های جبران ناپذیری به ساختار خانواده و اجتماع وارد می سازد. اگر هر فرد به میزان ظرفیت و توانمندی های خودش بتواند کاری انجام دهد یا به عبارتی عملکردش به گونه ای باشد که در جامعه اشتباهی از جانب خود مرتکب نشود و یا اینکه جلوی اشتباهی که در جامعه می افتد را به زعم خود بگیرد، آثار مثبت فراوانی خواهد داشت. حوزه و روحانیت و یا دیگر مسئولین نیز باید بستر فرهنگ سازی را به سمتی ببرند که آحاد مردم در تمامی عرصه ها قانون مدارانه عمل کنند.


رضایی نیز با تاکید بر نقش آحاد مردم در حوزه حفظ عفاف و حجاب در جامعه گفت: همه مردم مسئولند هر چند نقش مسئولین اعم از مسئولین فرهنگی، رسانه، اساتید دانشگاه ها، بیشتر از حوزه و روحانیت و همچنین متدینین جامعه است. اما آنچه در پرونده های قضایی و عوامل مراجعه به محاکم قضایی بیشتر به چشم می خورد، نقش بی بدیل خانواده هاست که بسیار چشمگیر است؛ چرا که بنای اصلی فکر و فرهنگ و خمیر مایه ی اصلی افراد در خانواده شکل می گیرد. اگر محیط خانواده ها سالم باشد و فرزندان آموزش ها و مهارتهای لازم جهت حضور در اجتماع را فرا گیرند حجم مشکلات اجتماعی نیز کاسته می شود. همیشه گفته می شود منع و محرومیت آسیب زاست اما شواهد و قراین حاکی از این است که امروزه بی قید و بندی و رهاشدگی یا به عبارتی آزادی بیش از حد و عدم رعایت حریم ها بین زن و مرد منجر به بروز مشکلات و آسیب دیدن افراد جامعه شده است.
لازم بذکر است برنامه چراغ، به تهیه کنندگی مصطفی هیودی و سردبیری محمدحسن زمان وزیری و نویسندگی نعیمه اسلاملو کاری از گروه اجتماعی شبکه ۵ سیما است و فصل سوم آن در ۵۲ قسمت تهیه و یکشنبه و سه شنبه هر هفته حوالی ساعت ۱۰ شب بروی آنتن می رود.
برای شرکت در نظرسنجی برنامه، نظرات و پاسخ خود را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۵۴۷ ارسال فرمایید.

منبع: روابط عمومی برنامه تلویزیونی چراغ

https://www.reihane.ir/p/15824

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
شأن انسانی زن در غرب بر خلاف سرشت و فطرت زنانه ی اوست
پست بعدی
ارتباط مستقیم عدم رعایت عفاف و حجاب و حق الناس!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست