کتاب حجاب گرافی با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح ملی طوبی، کتاب حجاب گرافی با حضور وزیر محترم ارشاد اسلامی و جمعی از فعالان فرهنگی رونمایی شد.

امروزه عفاف و حجاب و قوانین مربوط به آن در کشور، یکی از پرچالش­ ترین مسائل و دغدغه­ های جمهوری اسلامی بوده است و دشمنان اسلام و انقلاب درطول سالیان متمادی، برای مبارزه با این ارزش و ترویج فرهنگ بی­ حیایی در ایران، تلاش­های فراوان و هزینه ­های کلانی کرده ­اند.

در این راستا، معاونت پژوهش و مطالعات راهبردی موسسه خیبر تصمیم گرفت که پژوهشی جامع و کاربردی در این حوزه انجام دهد و آن را بصورت مکتوب ارائه دهد.
برای رسیدن به این گزارش پژوهشی؛ نقطه­ نظرات ۳۲ نفر از صاحب­نظران، نویسندگان و کنشگران حوزوی و دانشگاهی حوزه­ ی حجاب و عفاف و هر آنچه که در این حوزه تولید شده بود مورد بررسی و مطالعه ­ی دقیق قرارگرفت.

درنهایت به منظور تهیه­ ی مانیفستی جامع و کاربردی در حوزه­ ی عفاف و حجاب در جمهوری اسلامی؛ با تجمیع نقطه­ نظرات و تولید محتوا برای قسمت­هایی از موضوع که مورد غفلت قرارگرفته یا کمتر مورد توجه بوده است، این اثر با عنوان “حجاب­گرافی؛ پژوهشی درمورد مسئله­ ی عفاف و حجاب و مواضع راهبردی جمهوری اسلامی ایران درباره­ی آن” تدوین شد و چهارنفر از صاحب­نظران آن را مورد بررسی و بازخوانی قراردادند تا به­عنوان سند پشتیبان راهبردی مورد استفاده ­ی سطوح مختلف کنشگران عرصه­ ی عفاف و حجاب اعم از اندیشمندان، سیاست­گذاران، مدیران اجرایی و فعالان مردمی قرارگیرد.

یکی از مهم­ترین اقدامات صورت­ گرفته در تدوین این منشور، مقایسه­ ی تطبیقی تجمیع مباحث صاحب­نظران با اندیشه و نگاه رهبر حکیم انقلاب است.

همچنین برای غنای بیشتر، مستندات آماری متعددی مورد بررسی قرارگرفتند و در میان آنها برگزیده ­ای از معتبرترین و شاخص ­ترین پژوهش­ های آماری کشور ازجمله پیمایش ملی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی(ارزش­ها و نگرش­های ایرانیان) و مرکز پژوهش­های صداوسیما و جهاد دانشگاهی(ایسپا) در قسمت­های متعدد این منشور مورد استفاده قرارگرفته و ارائه شده ­اند.

گزارش پژوهشی “حجاب گرافی” همزمان با افتتاحیه طح ملی طوبی و با حضور وزیر محترم ارشاد اسلامی رونمایی شد.

 

https://www.reihane.ir/p/22302

برچسب:
حجابحجاب گرافیطرح ملی طوبی

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
طرح ملی طوبی تلاشی برای تبیین زیست عفیفانه
پست بعدی
بازدید ۲/۵ ساعته وزیر محترم کشور از موسسه فرهنگی هنری خیبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست