‏در جلسه کرسی آزاد اندیشی سهند تبریز بیان شد:‏

خود زشت انگاری یکی از عوامل تن نمایی

سه‌شنبه دهم اردیبهشت‌ماه جلسه سخنرانی با موضوع مقایسه جایگاه زن در غرب و اسلام با حضور نعیمه اسلاملو نویسنده و پژوهشگر حوزه زن و حجاب برای دومین سال متوالی در تبریز، این بار در دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد.

نعیمه اسلاملو در خصوص بررسی علمی جاذبه بین زن و مرد گفت: جاذبه بین زن و مرد یک اصل انکار ناپذیر است.
از جمله عواملی که این جاذبه را تحریک می‌کند می‌توان به نگاه، رایحه خوش، اختلاط (مجاورت)، نوع پوشش و … اشاره کرد.

وی با تأکید به اینکه خلقت زن و مرد طوری است که قدرت خویشتنداری زن بیشتر بوده و در نتیجه بیشترین مدیریت غریزه در جامعه به عهده زن است، ادامه داد: مدیریت غریزه و عدم مدیریت غریزه دو راه پیش رو هستند. روش اول یعنی همان مدیریت غریزه، خویشتن‌داری جنسی و ازدواج که نتیجه اش عشق، محبت، آرامش و فرزندآوری است همان نسخه الهی و ادیان الهی است. در حالی که در روش دوم که به عدم مدیریت غریزه برمی‌گردد منجر به تحریک‌های بی‌قاعده، احساس ناکامی، بیماری های روان تنی، و در نهایت وحشی‌گری‌جنسی می‌شود و انوع و اقسام انحرافات جنسی، ارتباط با حیوان و کودک آزاری و… را به دنبال خواهد داشت.

این پژوهشگر حوزه زنان با اشاره به اینکه با آزاد گذاشتن غریزه چیزی که عادی و بی ارزش ‌می‌شود زن است نه غریزه افزود: در انگلستان یک وزارت به نام وزارت تنهایی تأسیس شده است. یکی از دلایل تأسیس این وزارت همین آزادی غریزه و انحرافات جنسی است که بسیاری از زنان را به سمت تنهایی کشانده است.

نعیمه اسلاملو در پایان با طرح این مسئله که خود‌زشت‌انگاری یکی از عوامل تن‌نمایی است گفت: انجمن روانشناسان انگلیس به این نتیجه رسیده‌اند که زنان باحجاب رضایت جسمی و عزت نفس بالاتری دارند و احساس قدرت و امنیت بیشتری می‌کنند و تمایل کمتری به لوازم آرایشی و جراحی‌های زیبایی دارند.

https://www.reihane.ir/p/2349

برچسب:
اخبار موسسهاسلامزنغربکرسی آزاد اندیشی

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
‏جشن رونمایی و امضای کتاب «نفس» برگزار شد.‏
پست بعدی
مجری پرس‌تی‌وی: غرب فشار سیاسی بر حجاب زنان ایران دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست