تأثیر عدم رعایت حریم ها، آرایش، تن نمایی و جلوه گری زنان در جامعه بر وفاداری همسران

به گزارش روابط عمومی برنامه تلویزیونی چراغ، سی و نهمین و چهلمین قسمت فصل سوم برنامه چراغ یکشنبه ۱۴آذر و سه شنبه۱۶ آذر ماه بروی آنتن شبکه ۵ سیما می رود. طبق روال فصل سوم برنامه که هر هفته یکی از چالش ها و مسائل جدی شبکه مسائل عفاف و حجاب مورد بررسی قرار می گیرد، این هفته نیز برنامه چراغ چالش جدیدی را مورد بررسی قرار داده که سوال نظرسنجی برنامه هم محسوب می شود و عبارتست از:
عدم رعایت حریم ها، آرایش، تن نمایی و جلوه گری زنان در جامعه،
الف) به وفاداری همسرانشان کمک می کند.
ب) فضای جامعه را برای وفاداری همسران مسموم می کند.
چالش این هفته با حضور میهمانان ارجمند «معصومه صارمی» کارشناس ارشد حقوق خصوصی با بیش از ۱۵ سال سابقه ی وکالت، رئیس کمیسیون فرهنگی، هیات مدیره مرکز وکلای استان تهران و نماینده کمیسیون معاضدت مرکز وکلای قوه ی قضائیه و دیگر میهمان برنامه «سیده شهناز موسوی» کارشناس ارشد روانشناسی شخصیت، روانشناس و مشاور خواهد بود.


صارمی گفت: عدم رعایت و التزام زنان و مردان نسبت به حریم ها در روابط اجتماعی و یا خانوادگی، آسیب های جبران ناپذیری دارد. نکته ای که نباید از آن غافل بود این است که بروز اینگونه مشکلات مختص قشر خاصی نیست که برخی بخواهند خود را جدا و مبرا از آن بدانند و تصور کنند که در دام مشکلات خیانت نخواهند افتاد؛ به عبارتی دیگر میزان تحصیلات و یا سطح اقتصادی شاخصه ی متمایز دانستن و گرفتار نشدن در چنین مشکلاتی نیست. لذا برخی گمان نکنند که اگر سطح فرهنگ بالا، یا سطح تحصیلات عالیه داشته باشند درگیر چنین مسائل و چالش هایی نخواهند شد. پس همه ی افراد جامعه باید کنترل درونی داشته و حریم ها را حفظ کنند و به بهانه ی روشنفکری، خود و اجتماع را به قهقهرا نکشانند.


موسوی نیز با اشاره به بحث فیزیولوژی بدن انسان و نقش هورمون آکسی توسین در بدن انسان که در تعاملات انسان ها با یکدیگر شکل می گیرد، گفت: شناخت فیزیولوژی انسانها و تفاوت آن در زن و مرد، نقش مهمی در رعایت حریم ها در روابط بین زن و مرد دارد؛ در واقع هورمونها هستند که سبب می شوند فکر و احساس فرد به رفتار و واکنش نسبت به نوع هیجان بیرونی شکل گیرد. هورمون آکسی توسین که اصطلاحاً هورمون «عشق» نیز گفته می شود، دارای سه ضلع است؛ علاوه بر صمیمت و اشتیاق بین زوجین، تعهد و مسئولیت پذیری زوجین نسبت به یکدیگر در حفظ حریم های روابط اجتماعی است که تکمیل کننده رابطه ی زوجین است و در صورت وجود آن عشق و آرامش در بستر خانواده تشکیل می شود.
لازم بذکر است برنامه چراغ، به تهیه کنندگی مصطفی هیودی و سردبیری محمدحسن زمان وزیری و نویسندگی نعیمه اسلاملو کاری از گروه اجتماعی شبکه ۵ سیما است و فصل سوم آن در ۵۲ قسمت تهیه و یکشنبه و سه شنبه هر هفته حوالی ساعت ۱۰ شب بروی آنتن می رود.
برای شرکت در نظرسنجی برنامه، نظرات و پاسخ خود را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۵۴۷ ارسال فرمایید.

منبع: روابط عمومی برنامه تلویزیونی چراغ

http://www.reihane.ir/p/15986

برچسب:
آرامشبرنامه چراغحجابعشقفیزیولوژیقانونمسئولیت پذیریوفاداری

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
کارکرد و فایده ی مهم امر به معروف و نهی از منکر پیشگیری از وقوع جرم و گناه است
پست بعدی
برخی روشنفکری را به قهقرا می برند و فضای عمومی جامعه را مسموم می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست