چالش هفته شانزدهم: زنان بیشترین قربانی فرهنگ بی بند و باری

به گزارش روابط عمومی برنامه تلویزیونی چراغ، بیست و هفتمین و بیست و هشتمین قسمت فصل سوم برنامه چراغ یکشنبه ۱۶ آبان و سه شنبه ۱۸ آبان ماه بروی آنتن شبکه ۵ سیما می رود. طبق روال فصل سوم برنامه که هر هفته یکی از چالش ها و مسائل جدی شبکه مسائل عفاف و حجاب مورد بررسی قرار می گیرد، این هفته نیز برنامه چراغ چالش جدیدی را مورد بررسی قرار داده که سوال نظرسنجی برنامه هم محسوب می شود و عبارتست از:
با توجه به اینکه زنان بیشتر از مردان قربانی فرهنگ بی بند و باری می شوند، برای جلوگیری از این ظلم چه باید کرد؟
الف) باید توأمان فرهنگ چشم پاکی و عفاف در مردان و عفاف و حجاب در زنان را تقویت کرد.
ب) فقط کافی است مردان جامعه رعایت کنند
چالش این هفته با حضور میهمانان ارجمند «زینب اختری» دکترای نوروبیولوژی و عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی، مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور، فعال در حوزه‌ی اجتماعی و فرهنگی، پژوهشگر برتر و جزء مدیران گروه ‌های جهادی و همچنین فعال در حوزه‌ی اجتماعی و فرهنگی، پژوهشگر برتر و جزء مدیران گروه ‌های جهادی در کشور و «حسینی» کارشناس ارشد فیزیک، مقیم کانادا، مدرس و فعال رسانه هستند، خواهد بود.


اختری با اشاره به تفاوت ‌های ساختاری بین زن و مرد گفت این تفاوت در سیستم هیجانات زن و مرد نیز وجود دارد. اگر حافظه هیجانی افراد از حالت طبیعی خارج ‌شود و دائماً افراد در محیط اجتماع و به انحاء مختلف با بارهای هیجانی مواجه شوند، حافظه هیجانی آنها فعال باقی خواهد ماند و تصمیماتی که می ‌گیرند بر اساس این حافظه هیجانی است، لذا دیگر آن حافظه ‌ای که باید بر اساس تفکر و تعقل شکل گیرد و یک رفتار عقلانی داشته باشد، عقلانی نیست و احساسی است و منجر به بروز مشکلات و آسیب هایی در اجتماع برای تمام افراد اعم از زن و مرد می شود و در این میان زنان نسبت به مردان آسیب بیشتری می بینند؛ علت تاکید بیشتر بر خانم ها این است که این جنس حساس تر، لطیف ‌تر و آسیب پذیرتر است و سیستم فیزیولوژی زن برای یک سری وظایف خاصی طراحی شده است، لذا نباید این سیستمش منجر شود نسبت به وظایف او آسیبی وارد شود، از این لحاظ نقش خودکنترلی زن پر رنگ ‌تر است.

حسینی نیز در گفتگوی خود اظهار داشت: حجاب، کم هزینه ترین و دم دستی ترین ابزاری است که می توان از آن کمک گرفت تا بتوان بر نفسانیت و خواسته های نفسانی پا گذاشت؛ ۵۰ درصد افراد جامعه که زنان هستند می توانند با حفظ حجاب و پوشش عفیفانه بر روی خواسته های نفسانی شان پا بگذارند و سیاستهای کلان اقتصای غرب را دچار مشکل کنند؛ به عبارتی اگر از هر صنعتی (یعنی از تبلیغات رسانه ای آنها) زن را حذف کنیم آن صنعت فلج خواهد شد. می توان گفت شأن انسانی زن در غرب بر خلاف فطرت و سرشت زنانه ی او تعریف شده و جایگاهی مردانه است.

لازم بذکر است برنامه چراغ، به تهیه کنندگی مصطفی هیودی و سردبیری محمدحسن زمان وزیری و نویسندگی نعیمه اسلاملو کاری از گروه اجتماعی شبکه ۵ سیما است که فصل سوم آن در ۵۲ قسمت تهیه و یکشنبه و سه شنبه هر هفته حوالی ساعت ۱۰ شب بروی آنتن می رود.
برای شرکت در نظرسنجی برنامه، نظرات و پاسخ خود را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۵۴۷ ارسال فرمایید.

منبع: روابط عمومی برنامه تلویزیونی چراغ

https://www.reihane.ir/p/15682

برچسب:
برنامه چراغحدود پوششزنانسیستم هیجاناتعفاف و حجابنوروبیولوژی

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
ضرر بی حجابی در جامعه، متوجه تمام افراد جامعه است نه فقط بخشی از آنها
پست بعدی
نپذیرفتن تفاوت در ساختار فیزیولوژی زن و مرد و به تبع آن عدم رعایت عفاف، ظلم به همنوع و همجنس است.

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست