معیارِ تدوین قوانین پوشش و عفاف در جامعه

به گزارش روابط عمومی برنامه تلویزیونی چراغ، بیست و نهمین و سی اُمین قسمت فصل سوم برنامه چراغ یکشنبه ۹ آبان و سه شنبه ۱۱ آبان ماه بروی آنتن شبکه ۵ سیما می رود. طبق روال فصل سوم برنامه که هر هفته یکی از چالش ها و مسائل جدی شبکه مسائل عفاف و حجاب مورد بررسی قرار می گیرد، این هفته نیز برنامه چراغ چالش جدیدی را مورد بررسی قرار داده که سوال نظرسنجی برنامه هم محسوب می شود و عبارتست از:
معیارِ تدوین قوانین پوشش و عفاف در جامعه چه باید باشد؟
الف) احکام الهی و ضوابط اسلامی
ب) هر کس به سلیقه خودش تشخیص بدهد چه بپوشد.
چالش این هفته با حضور میهمان ارجمند میزبان «رکسانا الیزابت اسعد» آرژانتینی تبار، جامعه شناس، محقق و پژوهشگر حوزه علوم اجتماعی و علوم اسلامی، مسلط به زبان انگلیسی، عربی، فارسی که سالهای زیادی در کشورهای مختلف اسپانیایی زبان، دین اسلام را تبلیغ کردند، خواهد بود.
اسعد گفت: کارکرد و فایده پوشش از نظر اسلام نه تنها برای بانوان بلکه برای مردان هم است چرا که پوشش یک تصمیم شخصی نیست بلکه حکمی الهی است. قانون به حفظ نظم و آرامش جامعه کمک می کند. امروزه با وجود هجمه های فرهنگی بیشماری که علیه پوشش وجود دارد تصور کنید اگر قانونی هم وضع نشود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چرا که هم تبلیغ برای منع حجاب زیاد است و همچنین تبلیغ برای اشاعه فحشا و فساد نیز زیاد است. لذا ضرورت آن قابل انکار نیست. باید توجه کرد که ضرر بی حجابی در جامعه متوجه تمام افراد جامعه است. از سویی در تمام ادیان حجاب وجود دارد حتی دین یهودیت و مسیحیت و فقط مختص دین اسلام نیست. به عبارتی حجاب، قانون الهی است چه برای زن و چه برای مرد لذا دستورات الهی معیار قانونگذاری است.
لازم بذکر است برنامه چراغ، به تهیه کنندگی مصطفی هیودی و سردبیری محمدحسن زمان وزیری و نویسندگی نعیمه اسلاملو کاری از گروه اجتماعی شبکه ۵ سیما است و فصل سوم آن در ۵۲ قسمت تهیه و یکشنبه و سه شنبه هر هفته حوالی ساعت ۱۰ شب بروی آنتن می رود.
برای شرکت در نظرسنجی برنامه، نظرات و پاسخ خود را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۵۴۷ ارسال فرمایید.

منبع: روابط عمومی برنامه تلویزیونی چراغ

https://www.reihane.ir/p/15499

برچسب:
انقلاب اسلامیبرنامه چراغزنان مسلمانعفاف و حجاب

اشتراک گذاری: 

پست پیشین
بر اساس اسناد بین المللی و قوانین داخلی، لباس پوشیدن جزو حریم خصوصی افراد نیست!
پست بعدی
وقتی ادعای دروغین آزادی، حتی چند متر پارچه را هم بر سر زن مسلمان بر نمی تابد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست